• Felsefe
  •   Oğuz Türkleri toplumlarında nesil boylarına yaratılış isimleri veren bilge toplumdur.

   Türkler balalarına "Bilge" ismi koyup onların bilge insan olmasını istemişlerdir.

   "Bilge Kağan yazıtları" nesline öğüt veren "bilge ata"nın tarihi belgeleridir.

   830 İslamiyetin altın çağı "bilgelik evleri"nin kurulması ile başlar ve 1550 "bilim kitaplarının yakılması" ile sona erer, Halife Memun "Bilgelik evlerinde" dünyadaki bütün kitapları toplamış ve Arapçaya çevirerek Bilimsel Müslüman toplum oluşturmuştur.

   Bilim toplumu ana dilde bilgilerle oluşur, dil toplumun özüdür .

   900 Farabi(Kazakistan Türkü Tarkani) hocaların hocası olarak bilinir ve 70 dil bildiği tarihi kayıtlarda yer almıştır. İmam Maturidi inanç ile bilimi birlikte yaşayan ve öğütleyen bilgedir. Selçuklular "Bilge Türk Toplumu" oluşturmuş Müslüman Türklerdir, bilgelere hiçbir sınırlama getirmemişlerdir.

 • Endüstriyel otomasyon
  • Dünya teknoloji yaşamı endüstri üzerine kurulmuştur.

   Endüstri üretim demektir.

   İnsanlar ihtiyaçlarını temin etmek için çalışırlar, iş kurarlar, işleri yapmak için de iş gereçleri gerekir,  iş gereçleri üretmekte bir iş olarak iş hayatının gereği olur.

   köy ekmeği

   Endüstrilerin maliyetleri iş  aletlerinin gelişimi ile orantılıdır.

   Endüstriyel giderlerin başında zaman, ham madde ve insan giderleri vardır, zaman ve insandan kazanım otomasyon çalışmaları ile mümkündür, otomasyon çalışmaları insanların işlerini yapan makineleşmedir.

   Makineleşme insanların işlerini yaparak insanların bedensel hareketlerini de rahatlatır, bu durum kazanç mıdır yoksa kayıp mıdır tam olarak tesbit edilememiştir..

   Her otomasyon çalışmasının verimlilik sınırı vardır..

   robot

   Dünya artık teknoloji hızını robot çalışmalarına kadar ileri seviyeye getirmiştir, bu gelişme ihtiyaç mıdır bilinmez..

Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
ev » Bilim dünyasına katkılarımız-Supporting science World » İnsanları tuğla yapan eğitim sistemi-“Müfredat” VE FELSEFENİN OLMADIĞI MANTIK

İnsanları tuğla yapan eğitim sistemi-“Müfredat” VE FELSEFENİN OLMADIĞI MANTIK

Bir İnsan’ın zihinsel gelişimi ve akıl olgusu insanların soru sorması ile doğru orantılıdır; o halde İnsanlar’a bir müfredat eğitimi uygulamak soru sormasını ortadan kaldırmak değilmi?
Şüphesizki bir eğitimde’de plan olmalı ama bu “Müfredat” denen planlama mutlaka insanları raydaki tren gibi sabit bir yönde götürecek katar mantığı taşımamalıdır.
İnsanların beyin gelişimindeki asıl olan şudur, “İnsanları uyarmak” yani sadece uyarı sistemiyle beynin uyanıp soru sorma olgusunu kazanmasıdır.
Eğer insanlar soru sormuyorsa katılımcı değildir; yani verilen bilgiyle ilgili olmazlar.
Soru sorma özelliği oluşmuşsa o zaman sorularına cevap bularak kendini geliştirecektir, ve bundan sonra bir kazanım sağlıyacaktır.
En önemliside uygulamalı olanıdır, eğer uygulama yapamazsa o zaman analiz edemez ve sanal bir mantıkla hafızasını çalıştırır;  bu olgu kısa zamanda hafızasından silinir, mantık oluşmaz.
VE EN ÖNEMLİSİ “FELSEFE” DİR, “FELSEFENİN OLMADIĞI BİR MANTIK BOŞ MANTIKTIR İÇİ DOLDURULAMAZ”….
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Hakkında Bilim Teknoloji

Bunları da bakabilirsiniz

milat

MİLAT; Değişim sahiplenme noktası

Tarih yazının icadı ile başlar… denmektedir… Aslında tarih rakamların kullanılmasıdır. Tarih üzerinde rakamları olmadığında sadece …

saros

Saros jeolojisinde süregelen hayat

Saros körfezi bir yanardağ oluşumudur. Saros jeolojik yapısı köfrezden kıyıya baskı katmanları oluşumudur, bu oluşum …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tüm hakları www.bilimteknoloji.tv ye aittir