• Felsefe
  •   Oğuz Türkleri toplumlarında nesil boylarına yaratılış isimleri veren bilge toplumdur.

   Türkler balalarına "Bilge" ismi koyup onların bilge insan olmasını istemişlerdir.

   "Bilge Kağan yazıtları" nesline öğüt veren "bilge ata"nın tarihi belgeleridir.

   830 İslamiyetin altın çağı "bilgelik evleri"nin kurulması ile başlar ve 1550 "bilim kitaplarının yakılması" ile sona erer, Halife Memun "Bilgelik evlerinde" dünyadaki bütün kitapları toplamış ve Arapçaya çevirerek Bilimsel Müslüman toplum oluşturmuştur.

   Bilim toplumu ana dilde bilgilerle oluşur, dil toplumun özüdür .

   900 Farabi(Kazakistan Türkü Tarkani) hocaların hocası olarak bilinir ve 70 dil bildiği tarihi kayıtlarda yer almıştır. İmam Maturidi inanç ile bilimi birlikte yaşayan ve öğütleyen bilgedir. Selçuklular "Bilge Türk Toplumu" oluşturmuş Müslüman Türklerdir, bilgelere hiçbir sınırlama getirmemişlerdir.

 • Bilimsel sırlar tarihi
 • Endüstriyel otomasyon
  • Dünya teknoloji yaşamı endüstri üzerine kurulmuştur.

   Endüstri üretim demektir.

   İnsanlar ihtiyaçlarını temin etmek için çalışırlar, iş kurarlar, işleri yapmak için de iş gereçleri gerekir,  iş gereçleri üretmekte bir iş olarak iş hayatının gereği olur.

   köy ekmeği

   Endüstrilerin maliyetleri iş  aletlerinin gelişimi ile orantılıdır.

   Endüstriyel giderlerin başında zaman, ham madde ve insan giderleri vardır, zaman ve insandan kazanım otomasyon çalışmaları ile mümkündür, otomasyon çalışmaları insanların işlerini yapan makineleşmedir.

   Makineleşme insanların işlerini yaparak insanların bedensel hareketlerini de rahatlatır, bu durum kazanç mıdır yoksa kayıp mıdır tam olarak tesbit edilememiştir..

   Her otomasyon çalışmasının verimlilik sınırı vardır..

   robot

   Dünya artık teknoloji hızını robot çalışmalarına kadar ileri seviyeye getirmiştir, bu gelişme ihtiyaç mıdır bilinmez..

Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
ev » Bağıntılı mantıklar-Related logic » Cendere; varlığın kimyasını değiştiren tenceredir…..
cendere

Cendere; varlığın kimyasını değiştiren tenceredir…..

Varlıkların anatomisi tabiatın vergisidir, habitat canlıların yaşam tabiatıdır…
Eğer varlıklar bir tencere içersinde, cendere hareketine maruz kalır ise kimyasını kaybeder…

cendere

Varlıkların kendi anatomilerini korumak ve yaşatmak ilahi görevidir, dünyadaki bütün canlılar yaratılış anatomilerini koruma hareketi gösterirler ve en önemli güçlerini varlıklarını korumak ve yaşatmak için harcarlar, hatta öyleki bazen kendi varlıklarını korumak için canlıların yaşam zinciri eko sistemi dahi hasara uğratarak bir şekilde kendi geleceklerine zarar verirler…

İnsanlar nesillerini daha iyi bir yaşam için okullarda bilgi eğitimi vererek bilge insanların yetişmesi için büyük emek ve bütçeler ayırırlar..
Bir milletin geleceği o ülkenin bilge insanlarına bağlıdır..ülke toplumlarında ne kadar çok bilge insan var ise o milletin varlığını südrürmesi o derece mümkündür..

Tarih bir bilgi hazinesidir…
Okullarda tarih bilgisi ne kadar doğru ve ne kadar derin biliniyor ise gelecek neslinde ileride var olması o kadar güçlüdür..

bir millet kendini millet olarak tanımlıyamıyor ve kendini bir bilge insana odaklı yaşatıyor ise geleceğini çürütür ve o ülke daima kırallıkla yönetilecek duruma düşer…

Millet bir “kültür toplumudur, tarih toplumudur, coğrafya toplumudur….en önemlisi dil toplumudur”…
“Bilge bir millet bilgelerin değil bilginin peşinden gittiğinde” anca “içersinde bilgeler oluşturabilir”…

Millet hiçbir zaman başka milletlerin cenderesini kabul etmemelidir..başka milletlerin cenderesindeki tencereye giren millet kimyasını değitirip yok olacaktır, bu bir fizik kanınudur bu kanun u hiç kimse değiştiremez..

Musatafa Kemal Atatürkün en önemli özelliği “her hareketin yönetiminin sadece ülke içersinden olması”nın “varlığı koruyacağı”nı bildirmesi ve Türkiye Cumhuriyetindeki yönetimi süresinde de bunu uygulayarak yeni kurulan “Türk Cumhuriyeti”ni çok kısa zamanda muhasır medeniyetler seviyesine çıkardığını bütün tarihler yazar…

HER TENCERE DÜDÜKLÜ DEĞİLDİR, İÇİNDEKİ HAPSEDİLEN VARLIĞIN KİMYASININ BOZULDUĞUNU HABER VERMEZ….BİR ÜLKEDEKİ İNSANLAR BİLGELİKLERİNİ ORTAYA KOYARAK, MİLLETLERİNİN VARLIĞINI DEĞİŞTİRECEK CENDEREYİ FARK ETMELİ VE  DERHAL TEDBİR ALMALIDIR….AKSİ HALDE MİLLET OLMAKTAN ÇIKARLAR…

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Hakkında admin

Bunları da bakabilirsiniz

Saros kıyıları - Bolayır.

Saros jeolojisinde süregelen hayat

Saros körfezi bir yanardağ oluşumudur. Saros jeolojik yapısı köfrezden kıyıya baskı katmanları oluşumudur, bu oluşum …

marka-tescili

Marka…güven..mi kulluk mu..ve MARKA KÖLELİĞİ…

Marka bir üründe para-kazanç hissesi ortaklığıdır… Markanın belirlediği oransal kazanç miktarından kazanç hissesi alaeak sadece …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tüm hakları www.bilimteknoloji.tv ye aittir